Zarząd

Trochę więcej o zarządzie

7

Osobowy Zarząd

25+

Letnie doświadczenie

Prezes Zarządu

Dawid Liptak

Hodowca, obecny w środowisku terrarystycznym od ponad 20 lat. Właściciel sklepu terrarystycznego Varan i hodowli RoyalVaran. Na swoim koncie posiada rozmnożenia blisko 50 gatunków gadów i płazów.

V-ce Prezes Zarządu

Aleksandra Maluta

Lekarz weterynarii, specjalista chorób zwierząt nieudomowionych. Autorka blisko stu publikacji dotyczących chorób gadów i płazów. Wykładowczyni specjalizacyjna. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Konwenji Waszyngtońskiej CITES na Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu.

Członek Zarządu

Bartosz Nadolski

Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Suranaree University of Technology. Kierownik Hodowlany Warszawskiego ogrodu Zoologicznego. Pasjonat i badacz węży jadowitych. Edukator zajmujący się konfliktem człowiek-wąż. 

Członek Zarządu

Bartłomiej Gorzkowski

Pomysłodawca, współtwórca i kierownik Lubelskiego Egzotarium w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie – pierwszej w kraju (działa od 2008 roku) placówki łączącej funkcje schroniska dla zwierząt egzotycznych, centrum rehabilitacji gadów i płazów oraz ośrodka edukacyjnego. Prezes Fundacji Epicrates – organizacji non profit niosącej pomoc pokrzywdzonym zwierzętom na terenie całego kraju i podejmującej walkę z problemem IGO żółwi na terenie Polski. Promotor odpowiedzialnej terrarystyki. Wykładowca. Autor licznych artykułów i opracowań dotyczących gadów.

Członek Zarządu

Marcin Toczko

Właściciel hodowli Szrek Reptiles a niegdyś legendarnego sklepu terrarystycznego Szrek. Hodowca z ponad 25  letnim doświadczeniem, mający na koncie rozmnożenia wielu gatunków węży, jako pierwsza osoba w Polsce. Organizator jednej z pierwszych giełd terrarystycznych w naszym kraju.

Członek Zarządu

Grzegorz Słotwiński

Propagator i hodowca z wieloletnim stażem rzadkich gatunków zwierząt egzotycznych. Inżynier chemii procesowej, absolwent Politechniki Poznańskiej, oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu „Obrót i zarządzanie gatunkami zagrożonymi, inwazyjnymi i niebezpiecznymi: zwierzęta, rośliny, produkty”. Jego zainteresowanie skupia się na wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych w celu poprawy opieki, warunków życia i zdrowia egzotycznych zwierząt.

Członek Zarządu

Oliwia Mańko

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ze specjalizacją w dzikich zwierzętach oraz certyfikowany technik weterynarii. Pasjonatka zarówno terrarystyki, jak i akwarystyki. Była manager jednych z największych targów terrarystycznych w Polsce.